Fibrain Sp. z o.o.

Fibrain sp. z o.o. jest największą rodzimą firmą działającą w sektorze fotoniki i światłowodów. Firma została założona w 1993r. i może się poszczycić historią dynamicznego rozwoju i udanie wdrażanych innowacji. Fibrain posiada fabrykę kabli światłowodowych, prawdopodobnie najnowocześniejszą w Europie, jak również bardzo dużą produkcję elementów Connectivity (jedną z trzech największych w Europie), o mocach produkcyjnych sięgających kilku milionów złącz. Produkowane kable światłowodowe przeznaczone są zarówno do zastosowań zewnętrznych, jak i wewnętrznych i przykładowe rodziny oferowanych kabli to np. kable podwieszane, typu riser lub też opancerzone.

Fibrain jest również producentem światłowodowych włókien specjalnych. Posiadane możliwości techniczne pokrywają cały proces produkcyjny włókna, począwszy od produkcji i charakteryzacji preform, po wyciąganie włókna i jego pomiary. Portfolio włókien specjalnych to m.in. włókna o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej, włókna PM, światłowody fotoniczne czy też pokrywane metalem. Firma produkuje także szeroką gamę pasywnych przyrządów optycznych, takich jak filtry, patchcordy klasy master, sprzęgacze FBT, siatki długookresowe czy splittery PLC.

Fibrain posiada również bardzo szerokie możliwości w zakresie obróbki fotonicznej włókna, m.in. przewężania i przegrubiania, wytwarzania soczewek na czole włókna, spawania włókien ze szkieł egzotycznych czy obróbki chemicznej. Firma chętnie podejmuje się opracowania niestandardowych produktów do zastosowań specjalizowanych, m.in. do zastosowań czujnikowych. 

Dane kontaktowe:

ul. Innowacyjna 14
36-060 Głogów Małopolski
info@fibrain.pl
tel. 17 86-60-800
www.fibrain.pl